Oficjalne rozpoczęcie Rzeszowskich Juwenaliów

Już w najbliższy czwartek (10 maja) o godzinie 15:00, na Rzeszowskim Rynku odbędzie się koncertowe rozpoczęcie i oficjalne przekazanie „władzy” nad miastem studentom!
Następnie barwnym korowodem przejdziemy na Miasteczko Akademickie Politechniki Rzeszowskiej, gdzie czekać będą na nas 3 dni wspaniałych koncertów na 3 różnych scenach!

Czas na Rynku umili nam:
– niezastąpiony Studencki Zespół Pieśni i Tańca Politechniki Rzeszowskiej „POŁONINY”

– Patryk Mateja – wokalista, gitarzysta autor tekstów, pracujący nad solowym albumem. Student Politechniki Rzeszowskiej, Frontmen i założyciel rzeszowskiego zespołu Fern Eyes. Laureat Studencki konkurs piosenki – Kill me with the Music” w kategorii soliści .

– Zespół The Freeborn Brothers. Wśród imprez, które odwiedzili w ponad 14 krajach, można odnaleźć m.in. : Mighty Sounds Czad Festival, czy  Muddy Roots Festival. Zespół wystąpił również na antenie telewizji Polsat w programie „Must be the Music„, w którym został entuzjastycznie przyjęty przez Piotra Roguckiego, stając się oficjalnym suportem zespołu Coma zimą 2016 roku. Ale to nie koniec sukcesów! W tym samym roku The Freeborn Brothers wystąpili w roli suportu przed międzynarodową gwiazdą Gogol Bordello w warszawskim klubie Progresja. Zagrali także koncert przed kilkutysięczną widownię na wielokrotnie nagradzanym, międzynarodowym festiwalu Colours Of Ostrava w Czechach.

Polsat News, Fakt.pl, Eska Rzeszów, Radio ZET, RMF FM TVN Turbo.
– to tylko niektóre z portali, na których znaleźli się dzięki materiałowi, który został okrzyknięty hitem sieci. Spontanicznie nagrane wideo uchwyciło moment wykonywania przez zespół pieśni na cześć policyjnej Alfy Romeo wciąganej na lawetę podczas Maratonu w Rzeszowie. Dzięki poczuciu humoru i dużej dawce dystansu stworzyli viral, który w ciągu pierwszego tygodnia zdobyć 400 000 wyświetleń!

Zespół the Freeborn Brothers to zupełnie unikatowe zjawisko na polskiej scenie muzycznej. W swojej muzyce łączą z powodzeniem brzmienie banjo z południa USA, z melancholijnym akordeonem i żywiołową, bałkańską orkiestrą dętą. Ich występy to prawdziwy cyrk osobliwości, który porywa publiczność do szalonej zabawy, pełen teatralnej i kabaretowej atmosfery, oraz niewyczerpanych pokładów energii i improwizacji.Ta niebezpieczna mikstura kradnie ludzkie dusze wszędzie tam, gdzie się pojawią. Każdy ze spektakli jest inny, pozbawiony rutyny, tak jak ich najnowsza płyta „Instant Magic„. Na albumie potężna dawka energii, bałkańskie brzmienia, poezja Leśmiana, porcja folku, duża szczypta absurdu i rock’n’rolla.